Aktuell Utställning


Resultatlistan hittar du här


 

Inbjudan höstutställningen -18

PDF

Word



Bilder finns nu på Östkattens fb sida


Domarfördelning - lördag

Alexey Shchukin
EXO e 03, PER d, n 22, a 01 62, RAG a, a 03, SBI n, d, c 21, j 21, TUV f 62, g 62, g 63,
n 21 61, BEN n 22, BLH e, ns 11, b 03, BSH e, ns 11, b 24, d 01 62, e 03,
CYM Grupp 51, OCI n 24, Kategori 3: Klass 15a

Charles Spijker
MCO Grupp 2, Grupp 5, NEM Grupp 1, NFO Grupp 3, SIB Grupp 1, Grupp 2, Grupp 5,
HCS d 09 23(Klass 14 Hona), f 09, g 09, n 03(Klass 14 Hona), n 09 23, n 09 24, n 24,
Kategori 1: Klass 18, Kategori 2: Klass 15a, Kategori 3: Klass 15b, 18

Donatella Mastrangelo
EXO ns 11, PER n, f, ns 11, a 23, d 02 62, e 02 62, RAG n 21, n 03, f 04, a 04 21,
SBI a, f, TUV a 62, d 62, e 62, Kategori 2: Klass 13c, 15b, 18,
Kategori HUSKATT: Klass 15b

Cristiano Federico Sandon
EXO n, n 22, a 03, PER f 22, a 03, RAG n, b 21, SBI h, a 21, h 21, MCO Grupp 3,
NFO Grupp 8, SIB Grupp 3

Magdalena Kudra
EXO w 62, d, PER d 03 22, a 33, RAG d 03 21, b 04, g 04, h 04, SBI b 21, g 21,
MCO Grupp 8, NFO Grupp 1, Grupp 2, Grupp 5, SIB Grupp 6,
HCL a 09 23, n 03, ns 09 23, Kategori 1: Klass 15b

Marcin Biernazyk
BEN n 24, BLH n, h 24, o 02 62, BML Grupp 1, BSH n 25, b 03, q 02 62,
OCI bs 24, ABY n, CRX Grupp 1, DRX Grupp 2, Grupp 4, OSH n, h, a 24, b 03,
RUS , SPH Grupp 5, Kategori HUSKATT: Klass 15a

Robert Nowak
BEN n 24 32, n 24 33, BLH b 24, o 03, n 21 33, BSH a, b, c, f, KOR , MAU ns 24,
OCI a 24, os 24, SRL Grupp 1, CRX Grupp 7, DRX Grupp 1, Grupp 8, OSH b, b 24,
SIA w 67, n, SOM o, HCL f 09, ns 24

Åsa Carnbrand
LPL Grupp 8, MCO Grupp 4, NFO Grupp 4, SIB Grupp 8, TUA Grupp 2,
Kategori 1: Klass 13c, 15a

Michael Edström
PER w 62, a, n 02 62, RAG a 21, n 04, a 04, SBI b, MCO Grupp 1,
NFO Grupp 7, SIB Grupp 4

Annika Billing
MCO Grupp 6, NEM Grupp 2, NFO Grupp 6, SIB Grupp 7, TUA Grupp 9,
HCS d 03 22, d 09 22, d 09 23(Klass 14 Hane), d 09 24 (Klass 14 Hane), e 03,
n 03 (Klass 14 Hane), n 09, n 22

Ulrika Eriksson
BLH c 24, n 03, b 02 62, BSH n 24, a 25, e 24, ns 22 64, BUR n, a, b, c, f,
OCI o 24, CRX Grupp 2, Grupp 4, Grupp 5, Grupp 8, DRX Grupp 3, Grupp 7,
OSH , a, f.,n 24, f 24, n 03, PEB Grupp 1, SIA b, f, SOM n


Domarfördelning - söndag

Alexey Shchukin
ABY n, CRX Grupp 2, DRX Grupp 2, Grupp 3, Grupp 8, OSH n 24, SIA w 67, n, b, f, SOM n, Kategori 1: Klass 18, Kategori 2: Klass 15a, Kategori HUSKATT: Klass 15a

Charles Spijker
PER f, n 22, a 03, f 02 62, RAG n 21, b 21, b 03 21, n 04, a 04, SBI n, b 21, h 21,
BSH f, n 24, e 24, a 03, KOR , SRL Grupp 1, Kategori HUSKATT: Klass 15b

Donatella Mastrangelo
MCO Grupp 1, Grupp 6, NEM Grupp 1, NFO Grupp 1, Grupp 4,
SIB Grupp 3, Kategori 1: Klass 15b, Kategori 3: Klass 15b

Cristiano Federico Sandon
MCO Grupp 4, NFO Grupp 6, SIB Grupp 1, Grupp 5, Grupp 7,
HCS d 09 23, f 09, g 09, n 09 23, n 09 24, n 24, Kategori 2: Klass 15b

Magdalena Kudra
EXO a 22, PER w 62, n, a, d, RAG a 03, SBI a, a 21, MCO Grupp 2,
NFO Grupp 7, Grupp 8, SIB Grupp 2, TUA Grupp 9,

Marcin Biernazyk
BEN n 22, BSH n, b, ns 11, OCI n 24, a 24, HCS d 03 22, d 09 22,
d 09 24, e 03, n 03, n 09, n 22, Kategori 3: Klass 15a

Robert Nowak
BEN n 24, BLH h 24, BSH ny 11, b 22, ns 22 64, BUR n, a, b,
CRX Grupp 6, Grupp 8, DRX Grupp 4, OSH n, f, h, f 24, RUS , SPH Grupp 5

Åsa Carnbrand
EXO w 62, PER ns 11, f 22, n 02 62, n 33, RAG n 03, f 04, SBI b, j 21,
NEM Grupp 2, NFO Grupp 3, SIB Grupp 4, Grupp 6

Michael Edström
EXO ns 11, PER a 23, d 02 62, e 02 62, a 33, g 21 33, RAG n, d 03 21, h 04,
SBI c, f, n 21, c 21, MCO Grupp 3, Grupp 8, NFO Grupp 5, SIB Grupp 8

Annika Billing
EXO n 22, f 22, a 03, PER d 03 22, RAG a, a 21, a 04 21, SBI h, g 21, LPL Grupp 8,
MCO Grupp 5, NFO Grupp 2, Grupp 9, HCL f 09, ns 24, Kategori 1: Klass 15a

Ulrika Eriksson
BEN n 24 32, BML Grupp 1, BSH a, e, b 03, d 01 62, ABY a,
CRX Grupp 1, Grupp 7, DRX Grupp 1, Grupp 9, OSH b, b 24, SOM o, ns, HCL n 03

 





Sponsorer & montrar






Nature 4 Pets

Ingrid Rudén

Nalles Måleri

Art by Marie Panajott








Resultatlistorna marsutställningen -18

 

Utställningen oktober -17

Lördagsresultaten

,
Söndagsresultaten

Domarfördelning - lördag

Veikko Saarela
EXO f, PER n, f, n 22, n 01 62, a 01 62, n 01 21 61, f 02 21 62, a 21 33,
RAG n, e, a 03, f 04, SBI a, b, d, n 21, d 21, Kategori II: Klass 13c

Kristiina Rautio
MCO Grupp 6, NFO Grupp 6, Grupp 9, SIB Grupp 4, Kategori I: Klass 15a,
Kategori V: Klass 15a, 15b


Hannah Jensen
MCO Grupp 3, NEM Grupp 1, NFO Grupp 3, SIB Grupp 1, Kategori I: Klass 15b, 18,
Kategori II: Klass 18

Mira Fonsén
BLH b 24, BML Grupp 1, BSH n 24, a 24, b 22, b 03, BUR n, b, f, h,
OCI n 24, ABY n, CRX Grupp 2, Grupp 8, OLH d 25, OSH f 03,
PEB Grupp 1, SIA b, f, b 21

Heléne Lis
BEN n 24, BSH a, f, c 25, d 24, f 24, c 02 62, q 02 62, KBL Grupp 3, ABY o
, CRX Grupp 4, Grupp 5, Grupp 7, DSP Grupp 3, OSH n 02 21

Mario Ottino
EXO n, PER w 62, n 02 62, n 03, d 02 62, g 02 62, RAG g, a 21, n 04, b 04,
SBI n, j, e 21, g 21, MCO Grupp 7, Grupp 8, NFO Grupp 8, SIB Grupp 2, Grupp 8

Ludmila Khaled

MCO Grupp 1, Grupp 2, NEM Grupp 2, NFO Grupp 5, Grupp 7,
SIB Grupp 3, Grupp 5, Grupp 7, TUA Grupp 9,
HCL f 09 22, HCS d 09 23, n 09 24, Kategori II: Klass 15a

Dorota Szadurska

BEN n 22, n 22 33, BSH n, e, h, a 25, b 24, e 24, g 24, BUR c, d,
CYM Grupp 52, BAL b 21, CRX Grupp 1, Grupp 6, DRX Grupp 1, Grupp 6,
OSH w 61, a 24, RUS , SOM n, Kategori III: Klass 15b, Kategori IV: Klass 13c, 15a

Ulrika Eriksson
BEN n 24 32, BSH ns 11, c 22, j 24, BUR a, MAU ns 24, OCI a 24, b 24, o 24,
ABY a, DRX Grupp 2, Grupp 3, Grupp 5, Grupp 8,
OSH n, b, n 24, SIA f 03, SPH Grupp 1, Grupp 4, Kategori III: Klass 15a

Annika Billing
LPL Grupp 6, MCO Grupp 4, Grupp 5, NFO Grupp 4, SIB Grupp 6, HCL n 23,
HCS d 09 22, n 03, n 09, n 22

Michael Edström
EXO d 24, PER d, e, n 24, a 02 62, a 03, e 02 62, g 03, e 01 21 62, d 33,
RAG n 03, h 03, SBI c, f, g, a 21, b 21, c 21, Kategori II: Klass 15b


Domarfördelning - söndag

Veikko Saarela
BEN ns 24, n 22, BML Grupp 1, BSH b 24, q 02 62, BUR n, a, MAU ns 24,
ABY n, DRX Grupp 3, Grupp 4, Grupp 6, OSH b, n 24, a 24

Kristiina Rautio
EXO d 24, PER w 62, a 22, a 02 62, g 03, n 33, d 21 33, RAG c, a 21, h 03, n 03 21,
SBI n, h, TUV Grupp 6, HCL a 09 23, n 23, ns, HCS d 09 22, n 03
(Klass 14 Hane), n 09, n 22, Kategori II: Klass 15a

Hannah Jensen
EXO a 22, ns 03, PER n, f 22, n 01 62, a 03, d 02 62, e 01 21 62, d 33,
RAG e, a 03, SBI b, n 21, a 21, b 21, e 21, Kategori II: Klass 15b

Mira Fonsén
MCO Grupp 4, Grupp 8, NEM Grupp 1, NFO Grupp 7, Grupp 8, SIB Grupp 3,
Kategori I: Klass 15a, Kategori II: Klass 13c

Heléne Lis
BSH n, e, ns 11, e 24, OCI n 24, b 24, ABY a, CRX Grupp 2, Grupp 8,
OSH w 61, d, n 03, SIA n 03, f 03, SPH Grupp 5, Kategori III: Klass 15b,
Kategori IV: Klass 15a

Mario Ottino
EXO f, PER e, f, n 22, n 24, a 01 62, e 02 62, RAG n, n 03, f 04,
SBI a, c 21, NEM Grupp 2, NFO Grupp 6, SIB Grupp 5

Ludmila Khaled
MCO Grupp 3, NFO Grupp 1, Grupp 4, SIB Grupp 2, Grupp 4,
Kategori V: Klass 15a, 15b

Dorota Szadurska
BEN n 24 32, BSH n 24, j 24, BUR b, OCI a 24, o 24, ABY o, CRX Grupp 7,
DRX Grupp 2, Grupp 5, Grupp 8, SIA b, f, b 21, SPH Grupp 1, HCL f 09 22,
HCS d 09 23, n 03(Klass 14 Hona), Kategori III: Klass 15a

Ulrika Eriksson
BEN n 24, BSH a, f, BUR c, h, CYM Grupp 52, KBL Grupp 3,
CRX Grupp 1, Grupp 4, Grupp 6, DRX Grupp 1, Grupp 7, DSP Grupp 3
, OLH d 25, RUS

Annika Billing
EXO w 62, n, PER ns 22 62, n 02 62, n 03, RAG g, n 04, SBI c, g, j, d 21, g 21,
MCO Grupp 2, Grupp 7, NFO Grupp 2, Grupp 5, SIB Grupp 1,
Grupp 8, TUA Grupp 9, Kategori I: Klass 15b

Michael Edström
MCO Grupp 1, Grupp 5, Grupp 6, NFO Grupp 3, Grupp 9,
SIB Grupp 6, Grupp 7, Kategori I: Klass 18

Östkatten


Inbjudan till höstutställningen
Våra sponsorer


Våra sponsorer hittar du här

 


27/8
Jörgen Frithiof fått förhinder så hälsar vi Michael Edström
varmt välkommen till våran utställning, Michael har 1, 2, 4d



25/8

OBS! Glöm inte att anmäla till lördagskvällens Buffé,
vi är på Scandic Nord Norrköping.
1 förrätt, 1 varmrätt, 1 dessert. 2 glas vin el öl
för endast 235:-/person.
Anmälan görs till kassor@ostkatten.com glöm INTE
skriva buffé, namn och antal.


23/8
Tyvärr så har Gianfranco Mantovani och Stephane Henri lämnat återbud till vår utställning.
Men vi kan glädja er utställare med att Mira Fonsén har varit underbar och hoppar in med kort varsel på våran utställning


21/8
Kategori 2 är nu full på lördagen



Här finns inbjudan till höstens utställning i
Åby /Norrköping oktober -17
Vi har i inbjudan till vår höstutställning glömt att
informera om att det är tillåtet med egen bur.
Anmälan görs till Kerstin Lönnquist. Kassor@ostkatten.com



Vårutställningen -17
Länk till resultatlistan

 


 
 
 
 

 

 

 

 

Östkatten © Copyright
Webdesign by Malin Demervall